دوستان عزیز می توانید برای تهیه این روغن به بخش روغن های درمانی جزیره سلامت ویرا رجوع نمائید.

 خواص شگفت انگیز روغن آرگان برای سلامتی پوست مو و زیبایی


روغن آرگان در اصل روغن ارقان می باشد که به روغن آرگان شهرت پیدا کرده است .این روغن از دل طبیعت و از هسته میوه ای به نام ارقان تهیه می شود.روغن آرگان دارای مقدار زیادی ویتامین E  است.یک ترکیب ضد سرطانی به نام آسکولین در این روغن یافت می شود روغن آرگان ضد التهاب پوستی به دلیلی داشتن مقدار زیاد ویتامین Eاست.روغن آرگان باعث افزایش انعطاف پذیری مفاصل و شل شدن آن ها می شود. روغن آرگان بر مشکلات عصبی غلبه می نمایید.این روغن برای هر نوع پوستی مناسب می باشد.

اگر از داشتن جوش  روی صورت خود رنج میبرید حتما از این روغن استفاده نماید همچنین این روغن بیماری آکنه را به طور کامل از روی پوست شما ریشه کن می نمایید.اگر روی بدن شما اثرات آبله مرغان وجود دارد استفاده از این روغن را از دست ندهید.زیباتر کردن و درخشان کردن ناخن ها یکی دیگر از ویژگی های شگفت انگیز این روغن می باشد.

روغن آرگان در کمک به جلوگیری از ترک های پوستی دوران بارداری

‎روغن آرگان با افزایش انعطاف پذیری پوست شکم به جلوگیری از کشیدگی و ایجاد ترک های پوستی که در دوران بارداری احتمال ایجاد بیشتری دارند، کمک خواهد کرد.

محافظت از اشعه UV با روغن آرگان

‎همانطور که می دانید، اشعه UV برای پوست ما بسیار مضر است و قرار گرفتن در معرض بیش از حد نور خورشید می تواند برخی از بیماری های جدی چشم، سیستم ایمنی بدن، پیری زودرس، آفتاب سوختگی ایجاد کند. چندین مطالعه نشان داده اند که روغن آرگان اثر معجزه آسایی در محافظت از پوست از اشعه های مضر UV دارد.


فواید دارویی و درمانی روغن آرگان برای سلامتی

 قلب

استفاده از روغن آرگان خوراکی کلسترول بالای خون را کاهش داده و به جلوگیری از آترواسکلروز، حملات قلبی و سکته قلبی کمک می کند.

  معده و دستگاه گوارش

ترکیبات ارگانیک موجود در روغن آرگان می توانند سطح پپسین معده را افزایش دهند که همین به بهبود هضم غذا کمک می کند و برای سلامت دستگاه گوارش مفید می باشد.

  سرطان

روغن آرگان حاوی آنتی اکسیدان هایی است که بر روی رادیکال های آزاد بدن اثر می گذارند و احتمال ابتلا به انواع سرطان های پروستات و مثانه را کاهش می دهند.

  روماتیسم

استفاده موضعی از روغن آرگان می تواند برای درمان آرتروز و درد های روماتیسم مفید باشد.

  دیابت و قند خون

تحقیقات نشان داده که روغن آرگان می تواند با افزایش انسولین سطح قند خون افراد دیابتی را کاهش دهد.

با جزیره سلامت ویرا همراه باشید…

جزیره سلامت ویرا مکانی برای سلامتی شما

تمام حقوق این سایت برای گروه جزیره سلامت ویرا محفوظ میباشد.